Co zwiedzić w Zakopanem? Chyba każdy z nas zna to miejsce bardzo dobrze i odwiedził je niejeden raz? Oto nasze top 5 atrakcji w Zakopanem, które nie każdy widział, a które warto znać.

Weekend w górach/fot.pixabay

Weekend w górach/fot. pixabay

Pierwszym miejscem, które nie każdy turysta zna, a warto je zobaczyć to Galeria Antoniego Rząsy. Ten oryginalny polski rzeźbiarz, przez wiele lat mieszkał i tworzył w Zakopanem. Czerpał ze sztuki romańskiej oraz renesansu, co można zauważyć zwiedzając to miejsce. Galeria została wybudowana przez artystę w 1976r.

Willa Koliba to kolejne miejsce, które warto zaproponować. Wniesiona w latach 1892-1893 jest pierwszym domem, który został zbudowany w stylu zakopiańskim. Wnętrze willi wyposażone jest w oryginalne meble. W 1987 roku wykonano generalny remont obiektu. Willa dla zwierzających została oddana w 1993 roku i od tego czasu można zwiedzać to miejsce. Muzeum otwarte jest od środy do niedzieli. Ceny biletów to koszt 5-7 zł.

Dla miłośników piwa również coś się znajdzie. Ten alkohol nie tylko dobrze smakuje, ale posiada również wartości pielęgnacyjne. Zawierają witaminy i minerały, które dobrze wpływają na kondycję skóry. Piwne spa oferuje kąpiele połączone z sączeniem naturalnych piw rzemieślniczych. Oferta spa wzbogacona jest również o masaże i peelingi. Blask świec i relaksacyjna muzyka to idealny sposób na odprężenie.

http://piwnespa.com/

Przyjemny masaż w chłodne dni? Czemu nie?

Przyjemny masaż w chłodne dni? Czemu nie?/fot.pixabay

Dla najmłodszych najlepszą atrakcją będzie muzeum misiów. Zobaczymy w nim m.in. historię pluszowego misia, ludzkie misie naturalnej wielkości i wiele innych. Takie miejsce, będzie idealne do zwiedzenia szczególnie teraz, gdy zaczyna się sezon ferii zimowych. Po zakończeniu zwiedzania, każdy dzieciak może kupić ulubionego misia.

Koleją atrakcją do zwiedzenia w Zakopanem będzie góra Krzesanica. Jest to najwyższy szczyt Czerwonych Wierchów. Jej wysokość to 2 122 m n.p.m. Jest ona o tyle ciekawa, że na szczycie posiada piramidy. Tak, piramidy, które są z kamieni. Nikt nie wie dlaczego tam są i kto zaczął je układać, ale warto przejść się w to miejsce i zobaczyć na własne oczy. Być może uda Wam się również stworzyć jakąś piramidę.

Warto również wspomnieć o różnego rodzaju stokach narciarskich, które szczególnie teraz są najbardziej oblegane. M.in. Kasprowy Wierch, Szymoszkowa, Centrum narciarskie NOSAL, Ośrodek Narciarski Hajduk. Są to stoki bardziej znane turystom. Szczególnie tym, którzy uwielbiają narciarskie przygody.