Zakopane jest atrakcyjne pod względem turystycznym zarówno latem, jak i zimą. Piękno tego regionu to przede wszystkim górska okolica i niepowtarzalne krajobrazy, ale też sama architektura miasta, która łączy w sobie tradycję i kulturę Zakopanego.

Ponieważ Zakopane jest jednym z najpopularniejszych miejscowości turystycznych w kraju, decydując się na wypoczynek właśnie w tym miejscu, nie trzeba martwić się o nocleg bądź wyżywienie. Jest tu wiele hoteli i pensjonatów, przy czym kwatery prywatne Zakopane również posiada w swojej turystycznej ofercie. W każdym z lokali można liczyć na piękny pokój, miłą obsługę i smaczny posiłek.

Warto zobaczyć…

Krajobrazy zakopiańskiej okolicy to głównie takie miejsca jak Giewont, Morskie Oko, Krupówki, Kasprowy Wierch czy Gubałówka. Oprócz tych znanych każdemu atrakcji jest jeszcze wiele innych, które zwykle składają się na niezapomniany obraz Zakopanego, do którego każdy turysta zawsze z chęcią powraca. Podstawową formę aktywnego wypoczynku stanowią tu pisze wędrówki górskimi szlakami, które prowadzą do najbardziej urokliwych miejsc będących wizytówką regionu. Tatrzańska przyroda zachwyca swą niesamowitością i oryginalnością, niespotykaną w żadnym innym zakątku Polski, a nawet świata.

Pierwszą wędrówką, którą odbywa niemal każdy turysta, jest wyprawa na Giewont – by móc stanąć na szczycie, dotknąć krzyża i spojrzeć na piękną panoramę rozciągającą się u podnóża masywu. Z wysokości prawie dwóch tysięcy metrów można zobaczyć ogrom przełęczy rozcinających Giewont na trzy części nazywane Giewontami Wielkim, Małym i Długim. Kolejnym przystankiem jest Morskie Oko, największe jezioro tatrzańskie, którego ogrom podkreśla pięknie ukształtowana przyroda Doliny Rybiego Potoku. Wybierając się na Kasprowy Wierch, nie trzeba już przemierzać kolejnego szlaku, ponieważ na zmęczonych czeka górska kolejka. Podróż wagonikiem zawieszonym wysoko nad ziemią dostarcza kolejnych emocji związanych z niesamowitymi widokami rozciągającymi się poniżej, których dopełnieniem jest niewystępująca nigdzie indziej roślinność, właściwa tym tatrzańskim obszarom. To tylko nieliczne zakątki, które zachwycają turystów, spragnionych niezapomnianych widoków.

 Co w miasteczku…

Równie piękne jak tatrzańskie krajobrazy jest samo miasteczko, w którym nie brakuje atrakcji specjalnie przygotowanych dla turystów. Nie tylko pokoje z wyżywieniem Zakopane ma zawsze przygotowane dla turystów, ale też inne imprezy, które mają uatrakcyjnić czas spędzony poza górskimi szczytami. Liczne kluby, restauracje i puby są doskonałą rozrywką na późne wieczory, natomiast znajdujące się w wielu hotelach spa pozwala skorzystać z odnowy biologicznej i relaksu po wyczerpującym dniu. Na spragnionych wrażeń zimą czekają zróżnicowane szlaki narciarskie, zaś latem wymagające tereny do jazdy gokartami.

Po drodze… noclegi Szaflary

Atmosferę Zakopanego widać już w pobliskich miejscowościach, które odwiedza się po drodze. Położona na styku Kotliny Nowatorskiej i Pogórza Bukowińskiego miejscowość Szklary jest częścią Zakopianki. Ponieważ pokoje Szklary oferuje równie eleganckie jak samo Zakopane, czasami warto zatrzymać się w drodze i zwiedzić inne mniej znane regiony, obfitujące w tak samo wspaniałe krajobrazy jak Zakopane.