8 sierpnia stok Kotelnica Białczańska po raz drugi gościł amatorów jazdy na terenowych hulajnogach Monsterroller. W zawodach wzięło udział blisko 50 zawodników, którzy powalczyli o nagrody, o łącznej wartości 5 tysięcy złotych. Na zakończenie finału odbyła się Eksplozja Kolorów, czyli zabawa polegająca na wypuszczaniu w górę różnokolorowych proszków.

fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

Jedyne na świecie zawody w zjeździe na terenowych hulajnogach Monsterroller należą do najbardziej nietuzinkowych wydarzeń w Polsce. Podczas tegorocznej edycji przewidziane zostały dwie konkurencje, w których swoich sił mogli spróbować amatorzy mocnych wrażeń. Pierwszą z nich był tradycyjny Monster Slalom, czyli rywalizacja 4-osobowych drużyn na 700-metrowym odcinku. Oprócz tego, uczestnicy mieli okazję zmierzyć się w masowym wyścigu „Zjazd na Krechę”. Zawodnicy II edycji Cross Monster powalczyli zarówno o pieniężne, jak i rzeczowe nagrody, o łącznej puli 5 tysięcy złotych. Mistrzostwa zakończyła popularna zabawa, Eksplozja Kolorów. Tysiące różnokolorowych proszków uniosły się nad stokiem Kotelnica Białczańska, tworząc ogromną chmurę barw.
Górska odmiana hulajnogi jest nie tylko wygodna, ale również, dzięki odpowiedniej konstrukcji oraz tarczowym hamulcom hydraulicznym, bezpieczna. Sprawia to, że każdy może zacząć na niej jeździć. Monterroller służy do zjazdów terenowych, wykorzystując opustoszałe w sezonie letnim stoki. Impreza ma na celu spopularyzowanie nowo powstałego sportu oraz pozyskanie kolejnych zwolenników nietypowego sposobu wypoczynku.