Dzieciaki cały rok czekają na zimę i prawdziwe białe szaleństwo – nie brakuje wśród nich prawdziwym amatorów zimowych sportów. Stolica polskich Tatr jest doskonale przygotowana na przyjęcie najmłodszych narciarzy. Czekają na nich specjalnie dostosowane do ich potrzeb stoki, a także wiele dodatkowych atrakcji. Zobacz, na co możesz liczyć!

fot. Shutterstock

fot. Shutterstock

Trasy dla każdego
Wyjazd z dzieckiem na narty zawsze wymaga od rodziców doskonałej organizacji i starannego planowania codziennych aktywności. Zanim zdecydujemy się, w które miejsce konkretnie pojechać, zastanówmy się chwilę nad poziomem zaawansowania naszego malucha, a także własnym. Od tego bowiem zależeć powinien w dużej mierze wybór ośrodka. Jeśli nasze dziecko po raz pierwszy spróbuje swoich sił w jeździe na nartach, rozważmy zapisanie go do szkółki lub przedszkola narciarskiego (w zależności od wieku malucha). Chociaż trening z instruktorem to często niemały wydatek, to zazwyczaj okazuje się o wiele bardziej efektywny niż nawet najbardziej pilna nauka pod okiem rodziców. W Zakopanem znajdziemy trasy o bardzo różnym poziomie trudności, często położone blisko siebie – dzięki temu cała rodzina, niezależnie od stopnia zaawansowania, może bawić się w jednym miejscu.

Nosal – dobry pomysł na pierwsze zjazdy
Jednym z najchętniej wybieranych przez rodziny z dziećmi miejsc jest rodzinny ośrodek przy górze Nosal. Najmłodsi narciarze będą mogli skorzystać z wielu tras dostosowanych do potrzeb osób początkujących. Znajdą tu m.in. typową „oślą łączkę”, a także kilka innych tras z wyciągami talerzykowymi. Do ich dyspozycji pozostaje profesjonalna szkoła narciarska, Ogródek Zimowy z uwielbianą przez dzieci pontonową karuzelą, czy też klubik dziecięcy oferujący ciekawe animacje. Kompleks proponuje turystom o wiele więcej niż same atrakcje związane ze zjazdami na nartach – na jego terenie skosztujemy też pysznych góralskich przysmaków, czy też zrelaksujemy się przy aromatycznym grzanym winie. Rodzice mogą zostawić pociechy pod opieką profesjonalistów, a następnie udać się na trasę dla zaawansowanych narciarzy.

Dokąd na narty za granicę?
Warto pokazać dziecku polskie góry, czasem jednak dobrym pomysłem i urozmaiceniem okazuje się wyjazd na narty za granicę. Dokąd warto wybrać się z początkującym narciarzem? W czołówce od lat pozostają: Austria, Włochy, Słowacja oraz Czechy. Kraje te posiadają niesamowicie bogatą ofertę oraz infrastrukturę świetnie przygotowaną na przyjęcie maluchów. Możemy dowoli wybierać spośród szkółek narciarskich, na dzieci czekają też parki rozrywki, specjalne restauracje oraz kluby dziecięce. Warto wiedzieć, że w wielu krajach młodsze dzieci mogą zjeżdżać za darmo lub liczyć na duże zniżki. Aby znaleźć propozycje konkretnego biura podróży, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę np. „narty Włochy samolotem w ofercie Rainbow Tours”.

Wyjazd na narty z maluchem to doskonały pomysł! Warto odwiedzić zimową stolicę Polski; a gdy już się nam „opatrzy”, wyruszyć do któregoś z krajów mających bogatą ofertę dla małych narciarzy.