Zakopane to miejsce odwiedzane przez setki tysięcy turystów rocznie. Chyba nie znam nikogo, kto choć raz w życiu nie był w tym klimatycznym górskim miejscu. Niestety Zakopane wydaje się być już „oklepaną” destynacją, jeśli chodzi o spędzanie lata. Czy na pewno? Myśląc słynną staropolską sentencją „Cudze chwalicie…” może warto zastanowić się, czy Tatry nie są lepszą alternatywą dla wakacji all-inclusive w pięcio-gwiazkowym hotelu na przykład w Grecji? 

W górach zawsze można poczuć prawdziwe wakacje

W górach zawsze można poczuć prawdziwe wakacje/ fot. htttp://www.pexels.com

Wielu osobom Zakopane kojarzy się wyłącznie z Krupówkami, Wielką Krokwią i starszymi Paniami sprzedającymi oscypki. Na szczęście, w mieście znajdziemy o wiele więcej atrakcji, niż nam się wydaje. W zależności od pory roku, mamy szereg możliwości spędzania tam wolnego czasu. Lista jest bardzo długa, ale ja postanowiłam wybrać dla Was kilka ciekawych propozycji na lato, które z pewnością przypadną Wam do gustu i sprawią, że na długo zapomnicie o plażach południowej Europy.

1. Mini golf Gubałówka

Jeśli zmęczyło was chodzenie po górach, koniecznie zajrzyjcie do Mini Golf Gubałówka. To świetna zabawa dla całej rodziny lub grupy przyjaciół, z dala od zgiełku miasta i straganów. To 18-sto dołkowe pole golfowe z pięknym widokiem na Tatry. Obiekt czynny jest codziennie w godzinach od 10:00 do 18:00.

Golf Gubałówka

Każda okazja jest dobra, by zagrać w golfa/ fot. materiały prasowe

2. Muzeum Figur woskowych

Zanim wybierzecie się do Morskiego Oka, zróbcie rozgrzewkę i udajcie się do Muzeum Figur Woskowych. Tam znajdziecie kolekcję ponad 60 figur znanych postaci ze świata nauki, literatury, filmu czy polityki. Nie macie okazji zobaczyć sławnych i bogatych na żywo? Nic nie szkodzi! W muzeum możecie zrobić sobie z nimi zdjęcie! Obiekt czynny jest codziennie od 10:00 do 21:00.

Marylin Monroe, Albert Einstein, a może Jack Sparrow? Kogo chcesz zobaczyć najbardziej?/ fot. Facebook.com

Marylin Monroe, Albert Einstein, a może Jack Sparrow? Kogo chcesz zobaczyć najbardziej?/ fot. Facebook.com

3. Dom do góry nogami

Wyobrażaliście sobie kiedyś, jak wyglądałoby życie do góry nogami? Teraz macie możliwość sprawdzić, jak to jest naprawdę. Tutaj wszystko jest na opak! Dom stoi na dachu, a jego wnętrze wywrócone jest „do góry nogami”. Gdy odwiedzimy to miejsce, nasz świat z pewnością zawiruje. Świetna okazja do sprawdzenia swojego błędnika i odczucia zjawiska oddziaływania sił grawitacji. Dacie się zaprosić? Zwiedzanie możliwe jest od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-18:00 oraz w weekendy w godzinach 10:00-20:00.

Wszystko na opak.../ fot. mat. prasowe

Wszystko na opak… / fot. mat. prasowe

4. Quady

Wspinaczki i spacery to dla Was nuda? Na pewno dreszczyku emocji doda Wam jazda na quadach. Firma Quadoo Adventure oferuje wypady na na quadach i wycieczki widokowe, na Gubałówce oraz w Witowie. Quadoo posiada własne zaplecze quadów ATV i czterokołowców 4×4, dostępnych w wypożyczalni.

Jazda na quadach to niezła frajda!/ fot. www.quadoo.pl

Jazda na quadach to niezła frajda!/ fot. www.quadoo.pl

5. Muzeum Tatrzańskie

Jeśli jesteście fanami szeroko pojętej kultury i tradycyjnych form zwiedzania, to musicie odwiedzić Muzeum Tatrzańskie im. Dr Tytusa Chałubińskiego. To kolpeks 8 muzeów i 3 galerii sztuki w Zakopanem i okolicach. Oferuje ekspozycje stałe (historyczną, etnograficzną i przyrodniczą), wystawy czasowe i wydarzenia kulturalne. Gmach Główny Muzeum czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach 10:00-18:00 oraz w niedzielę od 9:00 do 15:00. Jest to cenny zabytek architektury w stylu zakopiańskim, zbudowany w latach 1913-1922. Wystawy ukazują historię regionu oraz bogactwo kultury i przyrody Tatr i Podhala. Dostępna jest tam również biblioteka i czytelnia Muzeum Tatrzańskiego.

Muzeum Tatrzańskie

Bądź cool i postaw na coolturę / fot. materiały prasowe